2007-12-16 23:58
|
Czy po urodzeniu dziecka,karmiac je piersia bede migla zazywac tabletki antykoncepcyjne?
Czy sa jakies specjalne tabletki dla karmiacych matek?
Odpowiedzi
2007-12-17 13:56:17
a po co Ci antykoncepcyjne? przeciz w czasie karmienia- tak samo jak w czasie ciąży jesteś niepłodna:)
2007-12-18 20:59:28
jesteś niepłodna, jesli spełniasz odpowiednie warunki. Poszukaj w necie, jedna z tych metod to LAM.
2007-12-19 16:44:42
Wyłączne karmienie piersią w czasie dnia i nocy, wywołuje zjawisko fizjologiczne uniemożliwiające kobiecie ponowne, wczesne zajście w ciążę. Nazywamy je niepłodnością laktacyjną. Proces ssania stymuluje wytwarzanie mleka, poprzez pobudzenie przysadki mózgowej do produkcji hormonu zwanego prolaktyną. Utrzymywanie się w organizmie kobiety wysokiego poziomu prolaktyny blokuje czynność innych hormonów, których zadaniem jest pobudzanie dojrzewania komórki jajowej w jajniku, wzrostu estrogenów i jajeczkowania. Ten wysoki poziom prolaktyny u kobiet karmiących wyłącznie piersią (w dzień i w nocy) może utrzymywać się do 6 miesięcy, tj. do okresu wprowadzenia dokarmiania, a często i dłużej. Na długość okresu niepłodności laktacyjnej wpływają też cechy dziedziczne i indywidualne oraz sposób odżywiania. Zdarza się, że u matki dziecka karmionego na żądanie powraca jajeczkowanie i rozpoczynają się cykle miesięczne już po 3 miesiącach, ale też bywają kobiety, którym nie wróciła płodność, mimo że od porodu minął rok, zaś karmią dziecko obecnie tylko jeden raz na dobę. Im później występuje miesiączka, tym częściej cykle są od początku owulacyjne.
Nie wolno liczyć na niepłodność laktacyjną jako metodę zapobiegania następnej ciąży. Może się zdarzyć, że zajdziesz znowu w ciążę nie doczekawszy się pierwszej poporodowej miesiączki. Nie wiadomo bowiem, kiedy nastąpi pierwsza poporodowa miesiączka, jak również, co ważniejsze, kiedy wystąpi poprzedzająca ją owulacja, która czyni Cię znowu płodną.Polecam przeczytać o warunkach jakie nalezy spełnić aby występowała niepłodność laktacyjna: http://www.npr.prolife.pl/LAM.htmHormonalne tabletki antykoncepcyjne zawierające estrogeny są bezwzględnie przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Wyjątek stanowią środki zawierające wyłącznie gestageny. Istnieje możliwość stosowania ich od 6 tyg po porodzie. Wśród działań niepożądanych dla tabletki gestagennej wymienia się nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe, zmiany nastroju, bolesność piersi, nudności, trądzik, zwiększenie masy ciała. Najprawdopodobniej należą do nich także bóle głowy, zmniejszenie popędu płciowego, brak miesiączek, czy torbiele jajników.
2008-01-06 02:00:05
Ja napewno zdecyduje sie na tabletki antykoncepcyjne dla karmiacych! Sa takie wystarczy porozmawiac z ginekologiem! Wole nie ryzykowac, moja kolezanka po 1,5 miesiaca od urodzenia dziecka zaszla w 2 ciaze a tez byla przekonana ze karmiac piersia nie zajdzie...
2008-01-07 23:32:10
Karmienie piersią nie jest metodą antykoncepcji, oczywiście że można zajść w ciążę gdy się karmi. O tabletkach warto porozmawiać z ginekologiem to najpewniejsze źródło informacji .Pozdrawiam :)
2008-01-08 17:55:50
Znam wiele kobiet ktore wierzac w moc bezplodnosci przy karmieniu piersia zaszly w ciaze. Oczywiscie ze mozna zajsc w ciaze jak sie karmi.Ja od razu bralam tabletki antykoncepcyjne po porodzie, sa specjalne dla kobiet karmiacych.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży