Mój synuś coraz mniej śpi, coraz szybciej się rozwija i coraz więcej ma ochotę na zabawę. Dużo z nami "rozmawia", czasami lubi popatrzeć na kręcącą się karuzelkę, trącać rączkami zabawki leżąc na macie edukacyjnej, rozglądać się wokoło, gdy jest noszony po domu, pobujać się w foteliku lub na hamaku, posłuchać muzyki, ale każda czynność po pewnym czasie się nudzi. Sama już nie wiem czym go zająć, ma tyle energii, że za nim nie nadążam! Czym zabawiacie swoje dzieciaczki, żeby nie zaniedbać ich rozwoju? Jakie macie pomysły na zabawy z tak małymi niemowlątkami? Ile czasu poświęcacie na zabawę i rozmowy? Czy raczej pozwalacie by same się sobą zajęły leżąc w spokoju w łóżeczku?
Odpowiedzi
2010-01-09 18:09:01
Mój synek też nie wiele już spi w dzień i cały czas chce zeby sie nim zajmowac. Ja praktycznie odkładam go i włączam mu karuzele jak muszę coś zrobic np wykąpac się czy posprzątac, ale to go też szybko nudzi,. Ogólnie to gadam do niego, tańczę z nim, bawię się całując całe ciałko, daje grzechotki do zabawy, moje własne palce a jak mam już dośc sadzam go sobie na kolanach i razem oglądamy telewizje. Tv nawet go interesuje, cos tam miga i wydaje dzwięk.No i oczwiscie spacery, na których albo gapi sie na mijające gałęzie albo na swoją zabawkę na wózku lub poprostu śpi. Kupiłam mu też taki stolik co sie nazywa magiczny ogród. Czasem go pod niego kłade a on się bawi wiszącymi tam grzechotkami. Ogólnie też nie znam innych zabaw bo chyba u tak małych dzieci nie ma za wiekliego wyboru. Poprostu zmieniam jemu zajecie jak już marudzi.
2010-01-09 18:17:27
Zabawy dla maluchów - od 3 do 6 miesiąca Agata Chabierska"
Po pierwszych trzech miesiącach życia dziecko jest już śmiejącym się małym człowieczkiem, który wyraźnie pokazuje co mu się podoba, a co nie. Zaczynają się pierwsze gaworzenia, czyli namiastki rozmów, zaś około pół roku od urodzenia rozwija się koordynacja między ręką a okiem – dziecko może już chwytać obiekty i wkładać je do ust. Zaczyna się porównywanie bodźców uzyskiwanych z różnych źródeł.
Dotykanie przedmiotów, które wydaja dźwięk lub zmieniają kształt ma kolosalne znaczenie – dziecko zaczyna uczyć się o swoim wpływie na otoczenie.
W tym okresie maluchy same zaczynają inicjować zabawę – zagadują, uśmiechają się, oczekując odpowiedzi. Błędem jest zabieranie dziecku wszystkiego, co wkłada do ust – o ile nie jest to brudne lub niebezpieczne. Raczej postaraj się zawsze powiedzieć mu co to za przedmiot, pokazać do czego służy, opisać wygląd.
Takie pokazywanie, omawianie, poruszanie i chowanie przedmiotów to jedna znajlepszych atrakcji życia małego człowieczka – nie do zastąpienia przez żadną elektroniczną zabawkę. Możesz tez wziąć dziecko do lustra i rozmawiać z nim przed zwierciadłem, pokazując jego części ciała, zachęcając je do naśladowania grymasów twarzy.
Świetnym miejscem do wspólnych zabaw jest również wanna – zwykłe chlapanie się może dostarczyć maluchowi wiele radości i oswoić go z wodą. Na dywanie stymuluj małego do przemieszczania się, turlania i wyciągania rąk po różne przedmioty.
Zabawki w tym wieku powinny być dobierane pod względem bezpieczeństwa – każda tasiemka czy luźny sznurek powinny być zabezpieczone, aby dziecko nie okręciło ich sobie wokół paluszków. Najbardziej atrakcyjne dla maluchów są wszystkie odbijające się, wibrujące i wydające dźwięki przedmioty.
2010-01-31 20:25:46
moj ma 2 miesiace i oprocz tych czynnosci co ty robisz, klade go na brzuszek... masuje, gimnastykuje... wkladam zabaweczki miekkie do reki... zostawiam samego na przemyslenia :D w miedzyczasie drzemki, karmienia pojenia... i jakos czas mija od 8-9 do 19-20 a i spader.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży