Odpowiedzi
2014-07-30 17:31:36
Od początku prałam w persil non bio,nie było uczulen,wiec nie zmieniałam na dziecięcy.Jedynie plyn miałam specjalny dla maluszkow.
2014-07-30 18:05:19
Tez od poczatku piore w plynie persil sensitiv i plyn do plukania na poczatku mialam jakis z dm dla niemowlat, teraz tez juz zwykly lenor bialy mam. Tu w de przewaznie uzywa sie zwyklych proszkow czy plynow do prania rzeczy niemowlat, nie ma w drogeriach takiego wyboru srodkow pioracych dla maluchow jak w Pl.
2014-07-30 21:04:54
wcale nie pralam w proszku dla niemowlat i wszystko jest do tej pory ok ;)
2014-07-31 15:53:49
Drogie Mamy,
wielu rodziców nie stosuje środków do prania przeznaczonych dla maluchów (albo przestaje je stosować), gdy dziecko dorasta lub nie ma widocznych problemów ze skórą. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści zalecają ich używanie do 3. roku życia. Brak podrażnień na skórze dziecka nie świadczy o tym, że wszystko jest z nią w porządku. Zapobieganie objawom alergii to nie jedyny powód, dla którego stosowanie produktów dla dzieci jest ważne.
Skóra dziecka jest takim samym narządem jak płuca czy nerki, dlatego wymaga równie dużej uwagi i opieki. Do 3 roku życia skóra nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych proszkach (dla dorosłych). Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u dzieci (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Składniki chemiczne zawarte w zwykłych proszkach przenikają w głąb organizmu dziecka i nawet gdy nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe dla zdrowia maluszka. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz przyszłą kondycję skóry dziecka. Warto mieć na uwadze, że skóra malucha jest teraz po prostu inna i nie da się przyspieszyć procesu jej dojrzewania.
Dlatego ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry stosować bezpieczne produkty przeznaczone dla dzieci. Gwarantują one odpowiednią ochronę wrażliwej skóry. Aby mieć pewność, że środek będzie odpowiedni, dobrze zwrócić uwagę na jego skład oraz informacje zawarte na etykiecie. Najlepiej, jeśli został przebadany klinicznie i można stosować go od pierwszych dni życia dziecka.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się dla Was pomocna :)
Gdybyście miały dodatkowe pytania lub wątpliwości, chętnie odpowiem.
Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry maluszka.
Pozdrawiam,
Doradca Lovela
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży