Udało się, jestem w ciąży:)Jeszcze nie wiem, który to tydzień, ale dowiem się już w piątek:) Jestem przeokropnie szczęśliwa:)ale to co mi dokucza to ciągłe nudności. Rano, popołudniu i wieczorem:(Nie wiem jak mam już sobie z tym radzić..
Odpowiedzi
2010-02-15 13:57:41
Spróbuj zajadać migdały jak zrobi Ci się nie dobrze. Ja tak robię od 2 dni i na początku ma się wrażenie że to nie działa, ale jak sobie porównam z tym co było przed migdałami to dochodzę do wniosku że działają i to świetnie :) Nie próbowałam jeszcze ssania cytryny, a podobno działa jak złoto ;)
2010-02-15 14:19:52
Mi nic nie pomagało, chociaż nie wymiotowałam a tylko źle się czułam. Najlepiej mi się robiło jak siezdrzemnełam, a migdały to raczej na zgagę
2010-02-15 14:34:39
Minie to....niestety musisz to przeczekac jak kazda z nas:( Moze herbatka z miety by pomogla.....ja jej bardzo duzo piłam.
2010-02-15 19:38:52
W okresie ciąży, przyszła mama, oprócz szczęścia z narodzin dziecka, odczuwa też często różne dolegliwości, jak: zgagę, mdłości, dokuczają jej żylaki i bóle pleców. Jednym niedogodnościom można zapobiec, a inne jedynie skutecznie zwalczać. Przyczyną większości dolegliwości ciążowych są zmiany hormonalne, jakie zachodzą w tym okresie w organizmie kobiety. One ponoszą winę za poranne mdłości, problemy ze snem, ale także mają ogromny wpływ na psychikę kobiety, która na początku ciąży może czuć się rozdrażniona i miewać zmienne nastroje.
google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
Poranne mdłości i wymioty dotyczą 80% ciąż i dokuczają w pierwszym trymestrze ciąży. Występują zazwyczaj w godzinach porannych i są wynikiem wysokiego poziomu hormonu HCG, ale mogą być także wywołane stresem, przemęczeniem, wyostrzonym powonieniem, a także nadmiarem kwasów żołądkowych. Naukowcy udowodnili także, iż nudności w ciąży są związane ze spożyciem dużych ilości cukru, alkoholów, oleju oraz mięsa, natomiast produkty zbożowe z znacznie rzadziej wywołują złe samopoczucie . Najlepszym sposobem na powstrzymanie porannych nudności jest wypicie powoli szklanki wody, ciepłego mleka lub zjedzenie kromki chrupkiego chleba albo krakersa, jeszcze przed wstaniem z łóżka. W ciągu dnia posiłki należy spożywać często, za to w małych ilościach, a także pić dużo wody niegazowanej z dodatkiem cytryny. Do potraw można dodać imbir, który stanowi naturalny środek przeciwwymiotny. Pomocna może okazać się również herbata miętowa.
2010-02-15 20:13:42
Gratuluje..:) mdlosci to okropienstwo ale przeciez zniesiemy wszystko dla naszych pociech:) ja kiedy czuje ze mnie atakuja nudnosci od razu na sile cos jem..i pomaga.
2010-02-18 12:27:05
Słyszałam że imbir jest bardzo dobry na poranne nudność:) czytałam też aby sobie przygotować wieczorem w termosie herbaty i kilka biszkopcików, aby rano zaraz po obudzeniu zjeść sobie biszkopciki z herbatką i dalej poleżeć jakieś 10 minut. Mi to pomagało i dolegliwości albo były nieznaczne albo w ogóle ich nie było:):). Tylko musisz pamiętać aby nie wstawać z łóżka, dopiero jak sobie zjesz i poleżysz:):)
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży