Poradnik
Samoczyszczący się grill lub piekarnik to marzenie każdej pani i pana domu. I choć nowoczesne piekarniki taką funkcję posiadają, to - nie oszukujmy się - większość z nas zmuszona jest walczyć z przypalonymi zabrudzeniami własnymi rękoma. Na szczęścia ta walka wcale nie musi być nierówna. Tym bardziej, że w okresie wakacyjnym, Wystarczająco Perfekcyjna Pani domu nie musi radzić sobie ze wszystkimi obowiązkami domowymi sama. W nowym wakacyjnym cyklu pomoże jej Sir Local. Tak powinno być również w waszych domach!
Przeczytaj porady fachowca z Sir Local i zobacz, jak szybko i łatwo wyczyścić piekarnik:
Jaki jest nasz pierwszy odruch, gdy chcemy wyczyścić grill lub piekarnik? Sięgamy po przeróżne dostępne środki chemiczne - i te przeznaczone do piekarników, i te o nieco innym zastosowaniu, ale a nuż pomogą? A przecież piekarnik, czy też ruszt grilla to przestrzeń, która ma bezpośredni kontakt z żywnością. Po co więc narażać swoje wypieki na bliskie spotkanie z chemią, która i tak w większości przypadków niewiele pomaga w czyszczeniu?
Która z pań zapoznała się z instrukcją obsługi piekarnika? No właśnie... a okazuje się, że w przypadku piekarników z termoobiegiem można znaleźć tam prosty sposób na lśniące urządzenie. Otóż, wystarczy wstawić do środka naczynie żaroodporne z wodą, a następnie uruchomić termoobieg, na skutek którego woda wyparuje, a nasiąknięte nią zanieczyszczenia odejdą bez najmniejszych trudów.
Zamiast walczyć z uporczywymi zabrudzeniami w pośpiechu - bo tuż przed wstawieniem do piekarnika kolejnej potrawy - pamiętajmy o tym, by na bieżąco pozbywać się zanieczyszczeń. Zarówno grill, ruszt, jak i kratki grilla należy czyścić każdorazowo po użyciu. Wówczas zabrudzenia schodzą dużo łatwiej, a grill i piekarnik przed kolejnym użyciem może potrzebować jedynie odświeżenia. Ten zabieg można wykonać na przykład przy pomocy mieszanki wody z octem w proporcji pół na pół.
Jeśli jednak twój piekarnik lub grill zostanie zaatakowany przez uporczywy, zaschnięty bród, nie musisz szykować się na godzinne szorowanie i skrobanie przypalonych zanieczyszczeń. W takim wypadku wystarczy prosta, ale skuteczna mieszanka. W szklance łączymy ze sobą wodę z sodą oczyszczoną (w proporcji 2:1), a następnie dodajemy do stworzonej papki trochę płynu do mycia naczyń, który należy do tych środków czystości, które mogą mieć kontakt z naczyniami przeznaczonymi na żywność. Papkę nakładamy na kilkanaście minut, po czym usuwamy ją wraz z zabrudzeniami.
Komentarze
Brak komentarzy
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży