Wiem ze nizej jest pytanie o glowke ale ja moze troszke inaczej;) Bylismy dzisiaj z Bartuniem na szczepieniu , i oczywiscie przy okazji badania.. P.doktor podciagala go za raczki a Bartunio nic aaa nic... i tak samo na brzuszku... Majac 3 tyg jeszcze siako tako to robil a teraz to juz prawie kompletnie zanikło... Mimo ze jest kladziony na brzuszku codziennie(mysle ze to moze byc przez szpital , tam nie mielismy mozliwosci i przez tydzien nie byl kladziony... ehh ;/ ) Jedynie trzymany w pozycji pionowej stara sie trzymac glowke i nawet mu to wychodzi. Doktorka powiedziala ze jest bardzo wiotki w szyji / główce.. Wiecie co wydaje mi sie ze kazde dziecko rozwija sie na swoj sposob i z czym tu sie spieszyc. Martwi mnie to wiadomo ale myslalam ze jest jeszcze na to czas.. W koncu codziennie kladziemy go na brzusio i siluje sie, choc na razie mu to nie wychodzi. Dostalismy skierowanie do por.rehabilitacyjnej i do neurologa. Do tego na skierowaniu dopisano nam : ułożenie nawykowe na prawą str. Całkiem ludzie wymyslaja.. Fakt Bartus ma troche plaska glowke z prawej strony bo natretnie kladzie glowke na ta str. ale staram sie jak moge , przykladam kocyk itd zeby tak nie robil a i kazda mamusi mowi / pisze ze to z czasem sie unormuje. Czy do wszystkiego potrzebni sa lekarze ?? Przeciez malo ktore dziecko swoje pierwsze "osiągi" osiąga książkowo. I dodam ze nie jestem przeciwniczka leczenia, jak trzeba to trzeba, bo lepiej zapobiegac - wiadomo. Ode mnie tyle .
A kiedy wasze dzieciaczki stabilnie trzymaly główkę ? :-)
Odpowiedzi
2010-07-15 15:32:33
No to mamy podobne pytania :) A ile Bartuś ma tygodni? Moja ma 8tyg, na brzuszku trzyma główkę i przekłada z boku na bok, w pionie też, tyle ze na brzuszku zaraz się wkurza, ale własnie przy podciąganiu za rączki ta głowka leci do tyłu. Dodam, że 3 dni temu byliśmy u dobrego neurologa dziecęgo (taka jestem zeschizowana mamuśka, że jak już mam iść do specjalisty to jeżdżę z małą po wszystkich profesorach warszawskich, którzy mają największe doswiadczenie i najlepsze opinie bo niestety w stolicy magików nie brakuje) i ten neurolog powiedział, ze wszystko ok, tylko oczka jeszcze nie do końca wykształcone, ale to pewnie dlatego, że za wcześnie się urodziła. Moja z kolei woli kłaść główkę na lewo, ale neurolog mówił, że do 3 m-ca dziecko układa preferje ułożenie takie jakie miało w brzuszku i to normalne.
2010-07-15 17:50:46
POPIERAM BAFI. U NASZEGO SYNKA TEŻ PODEJRZEWANO KRĘCZ SZYI (UKŁADANIE NA JEDNA STRONĘ). ALE DZIECI DO 3 M-CA UKŁADAJĄ GŁÓWKĘ TAK SAMO JAK W MACICY.
2010-07-15 18:16:55
Nasz Bartus czasami nawet sam na lewa str sie uklada, ale mimo to woli prawa. BEDZIE OK;)
2010-07-15 19:23:00
mialam to samo!! w 6 tygodniu na szczepieniu wogole nie podnosil glowy i tez kladl sie caly czas na prawa strone; nie dala skierowania tylko kazala pilnowac zeby klasc na odwrotna strone i dawac 2krople vit d dziennie- dzis ma 3 miesiace i glowe trzyma idealnie caly czas, podciagany za nagdarstki sam rwie sie do siadania; co do prawej strony, coz nadal jest jego ulubionym bokiem ale nic z tym nie robimy, z przyzwyczajenia kladziemy go na lewa strone i juz, nic mu nie jest ostatnio bylismy na kolejnym szczepieniu i doktorka stwierdzila ze jest rewelacyjnie:) kazde dziecko ma swoje tempo, na poczatku tez sie balam bo ta glowka tak mu do tylu doslownie latala, chcialam isc do specjalisty ale pediatra powiedzial ze jest jeszcze czas, kazde dziecko jest inne, zaufalam jej i nie zaluje:)
2010-07-16 08:35:43
Wypowiem się na temat ułożenia główki, jestem z zawodu fizjoterapeutką, jeżeli układa główkę na prawą stronę to należy stymulować , aby przekręcał główkę w lewą stronę, jeżeli karmisz piersią układaj dziecko tak aby musiało odwrócić się w lewo, zabawki pokazuj z lewej strony, ustaw łóżeczko tak aby dziecko lewą stroną leżało do Ciebie, itd. Jeżeli chodzi o wiotkość im szybciej rozpoczęta rehabilitacja tym lepsze skutki, na rehabilitację trafiają już tygodniowe dzieci, nie ma się co zamartwiać,warto odwiedzić neurologa, a jeżeli stwierdzi konieczność rehabilitacji, to ćwiczyć,. Powoedzenia!
2010-07-27 14:20:46
kissandrama racje ja miałam podobny problem mała lubiła tylko jedna strone trafiłam do super rechabilitantki i w ciagu miesiaca były poprawy mała ma zespół napiecia miesniowego ale dzieki rechabilitacji jest wszystko oki mała juz pełza a i na brzuszku nie chciała lezec teraz ma skonczone 8 miesiecy
2010-07-27 22:21:08
jeśli dziecko ma spłaszczoną główkę z jednej strony to raczej nie jest konsekwencja ułożenia w macicy... ważne, zeby dbać o symetrię, kłaść raz na prawo, raz na lewo. tak jak kissandra pisze. i broń boże nie ciągnąć dziecka za rączki!! tak może badać tylko lekarz. mój MArcin główkę trzymał i przekręcał na boki od porodu. ale nie liczy się siła tylko jakość ruchu. on miał za duże napięcie mięśniowe. za uniesioną główką nie szły przedramiona tylko barki. paulus, u małych dzieci bardzo ważna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie rehabilitacji najlepiej przed 3 miesiącem życia. wtedy dziecko ma szansę wyjść całkiem na prostą, nie odczuwając konsekwencji w przyszłości. miałaś ciężki poród, z tego co czytałam. warto dmuchać na zimne i pójść do dobregoneurologa, zrobić usg główki przezciemieniowe.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży