Macie jakiś pomysł? Odkąd zaczęłam dawać Marcelkowi kaszkę Sinlac, ten nie chce nic jeść. Nie wiem czy to jest wina Sinlacu czy zębów. Nie wydaje mi się, żeby sama kaszka go tak zapychała. Od kilku dni posiłki Marcela wyglądają tak: Rano miseczka Sinlacu na mleku krowim, ok godz. 12-13tej butla mleka krowiego 250ml potem obiad ok 15tej (albo zje albo nie), jakiś deserek po ok 2h, kolacja ok 19tej (parówka lub kanapka- też nie bardzo chce jeść) i butla mm 250 ml na noc ok 21. Dodam, że wcześniej jadał normalne ilości a teraz jak ptaszek dziubie po troszku. Najgorsze jest to, że rano nic nie je oprócz tego Sinlacu.
Odpowiedzi
2013-08-26 15:22:11
Ewa mam podobny problem I z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ani sila, ani dobrocia nie zmusze malej do jedzenia. Musi sama chciec. Dodam ze czasem jej apetyt jest lepszy czasem gorszy. Niestety dzieci tak maja. Napewno apetyt minimalnie mozna zwiekszyc kiedy dajesz mniej picia , albo zmienic kolejnosc na najpierw jedzonko a potem piciu . U mnie to troszeczke pomoglo.
2013-08-27 14:43:44
Ewa1986, wahania apetytu na tym etapie życia dziecka to bardzo częste zjawisko. Twój synek rośnie teraz już nieco mniej intensywnie, a coraz bardziej interesuje się otaczającym światem, przez co jednocześnie jedzenie odsuwa na dalszy plan. Aby poprawić apetyt maluszka zastosuj kilka prostych zasad. Przede wszystkim zadbaj o miłą atmosferę podczas posiłków. Warto wiedzieć, że im więcej wagi rodzice przywiązują do ilości pokarmów jaką spożywa dziecko, im usilniej zachęcają do jedzenia, tym niestety większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie się buntować i wyrośnie na niejadka. Podając synkowi posiłki kieruj się zasadą Ty decydujesz co zje synek, a synek ile zje. Na ile to możliwe spożywaj posiłki wspólnie z dzieckiem, to pobudza jego apetyt. Zadbaj również o stałe pory posiłków. Wspólne gotowanie, kolorowa ciekawa forma dań i lubiane przez dziecka sztućce również są bardzo pomocne. Między posiłkami pozwól synkowi zgłodnieć – nie podawaj przekąsek zamiast głównych posiłków. Apetyt doskonale stymuluje też ruch na świeżym powietrzu, do czego zachęcam.
Pragnę również wyjaśnić, że kaszka Sinlac powinna być przygotowywana wyłącznie na wodzie, ponieważ po jej dodaniu stanowi pełnowartościowy posiłek i zastępuje jeden posiłek mleczny. Nie należy kaszki Nestlé Sinlac łączyć z innymi produktami wysokobiałkowymi np. mlekiem. Przygotowanie kaszki Nestlé Sinlac na mleku powoduje podwojenie wartości odżywczej (Sinlac i mleko są pełnowartościowymi posiłkami), przez co może być ona dla dziecka bardzo sycąca.
Zachęcam także do zapoznania się z zaleceniami Instytutu Matki i Dziecka, które mówią jak powinna wyglądać dieta maluszka do ukończenia 3 roku życia. Są one napisane specjalnie dla rodziców i na pewno pomogą Ci w codziennym konstruowaniu jadłospisu synka. Poradnik jest dostępny pod tym linkiem: http://www.imid.med.pl/klient1/uploads/poradnik.pdf
Ekspert. Nestlé
---
Ekspert. Nestlé, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLE, a także kwestiami dotyczącymi żywienia dzieci. Zachęcamy do kontaktu z Centrum Informacji dla Rodziców. Adres e-mail oraz numer kontaktowy dostępne są naszych oficjalnych stronach.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży