2013-07-01 12:36
|
Zainspirowana pytaniem wabiczka. Jak radzicie sobie ze swoim rozpieszczonym przez rodzinę dzieckiem?
Jeśli Wam tak właśnie wynoszą, wyciumkają? Piszecie, że dwa dni i spokój, no jak to robicie :D mój by mi przez większość czasu z rąk nie schodził, a nie raczkuje, więc się drze. Jak nie pozwalałam nosić, to usłyszałam, że dziecko trzeba nosić, bo wtedy twardnieje.
Odpowiedzi
2013-07-01 12:42:54
Nie mam tego problemu z rozpieszczaniem,bo mała teraz woli sobie chodzić czy raczkować,niż być na rękach,a jak gdzieś jestem to sporadycznie,i przeważnie u teściów albo u Basi pradziadków,wcześniej było o wiele gorzej,zresztą na wiele rzeczy nie pozwalam,ciągle słyszę wyrzuty jaką ja to matką nie jestem,bo dziecku nie pozwalam zjeść tego co dorośli,albo że dziecko je i śpi o ustalonych porach.
2013-07-01 12:59:07
myslę, że od noworodka trzeba uczyć tego, żeby nie nosic stale. Jak tylko mogłam to lezałam przy niej, miałam ja na rekach, ale ja byłam w pozycji siedzącej..mojego męza stale pouczałm, zeby nie nosil stale jak wroci z pracy, bo bedziemy miec przerąbane, no i rodzinę uczylam tez. I teraz jestem zadowolona z rezultatów mojej nauki. Ale...nawet jeśli ktoś nie uczył od małego, to myślę, że to kwestia tygodnia, zeby konsekwentnie oduczyć złych przyzwyczajeń. Ja wręcz myślę na odwrót- jak dziecko jest noszone to się nie rozwija. Najbardziej rozwija zabawa na brzuchu i łózeczko ze szczebelkami- dzieki temu moje dziecko juz raczkuje, stoi, wstaje, siedzi...Na rekach by sie rozleniwiło
2013-07-01 13:06:15
też jak był malutki to musiałam co chwilę im przypominac żeby nie brali na pionowo, bo każdy chciał, więc musiałam być przy nim cały czas, bo mąż nie widział w tym problemu. po prostu musiała sama tego pilnować, bo mówienie nic niedawałol, i nie daje. Robią swoje
2013-07-01 15:07:25
A ja tam nie lubię określenia "rozpieszczone dziecko" (tym bardziej jeśli dotyczy ono malucha, który nie skończył jeszcze roku).
Jestem zdania, że tak małego bobasa trzeba obserwować i reagować na jego potrzeby. REAGOWAĆ a nie wmawiać sobie, że trzeba nosić, bo trzeba. Są inne sposoby okazywania zainteresowania dziecku niż tylko noszenie- trzeba o tym mówić rodzinie.
Dla mnie nie istnieje pojęcie, że dziecko noszone jest rozpieszczone. Moją noszę, noszę w chuście, ściskam i zgniatam kiedy tylko widzę, że tego potrzebuje i nie widzę, by była rozpieszczona.
Z drugiej strony denerwuje mnie, że podczas urlopu w PL wszyscy chcą koniecznie ją nosić, chociaż ona wcale nie chce być przez nich noszona. Chce się z nimi bawić.. a jak oni nie chcą to raczej ich problem. Wtedy nazywa się takie dziecko NIEGRZECZNE.
"ale ona jest niegrzeczna" "ale jest rozpieszczona-musisz ciągle byc blisko niej"- no co wy powiecie?!
Dzieci są od kochania i do kochania. Lubią być noszone- po co im tego zabraniać (w rozsądnych ilościach oczywiście i tak, by nie męczyło to noszącego)? Dzieci noszone też są samodzielne. Nie są rozpieszczone.
Ale fakt faktem.. że NAJLEPIEJ rozwija się dziecko na brzuszku. Podobno po 6 miesiącu życia rozwija się właściwie tylko na brzuszku.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży