witajcie.
mam ogromny problem i nie wiem już co mam robić.
mój syn ma 1 i pół miesiąca, jestem obecnie na diecie bezmlecznej- taką zaleciła pani pediatra, -bo syn ma krostki na twarzy i czasami na brzuszku i klatce piersiowej i ma kolki.
jestem wegetarianką i zupełnie nie wiem co mam jeść, bo już dość długo nie jem nabiału itp i problem z krostami sie pojawia dosć czesto wychodzą a potem znikają.
jem
kasze, ryż, jabłka, chleb wieloziarnisty, wafle ryżowe, jajka, czasami buraki, szpinak, ziemniaki itp.
dżemy też wykluczyła z mojej diety i zupełnie nie wiem co na chleb. jadłam też do obiadu marchewkę ale mam wrazenie ze krostki po niej wychodziły choć pewności nie mam.
ciągle chodzę głodna no i boję się o zdrowie,
chciałabym coś nowego wprowadzić- jakieś warzywa, ale póki co nie wiem co teraz mu szkodzi i boje sie cokolwiek nowego wprowadzić
(dziś zjadłam kaszke manne na wodzie z jabłkiem)
Pomóżcie!!! co jeść? jak sobie poradzić z tym
Odpowiedzi
2011-05-21 19:32:17
Na chlebek dobre są różnego rodzaju pasty np. jajeczna albo rybna, możesz je kupić gotowe lub zrobić samemu doprawiając tak jak lubisz, do tego raz na jakiś czas makrela wędzona w kawałkach, sardynki lub szprotki (mogą być nawet te z puszki)No i oczywiście jak najwięcej warzyw. Piszesz, że czasami jadasz buraki a mnie się wydaje, że właśnie
czerwonych buraków powinnaś jeść jak najwięcej, bo dobrze wpływają na poziom hemoglobiny dzięki czemu unikniesz anemii (polecam również suszoną pokrzywę - dodajesz odrobinę do wszystkich dań, ma prawie niewyczuwalny smak ale bardzo pomaga podobnie jak buraczki).Do tego kiszonki, bo zawierają probiotyki...na razie tyle przychodzi mi do głowy:)
Nie bój się nowości - czytałam gdzieś, że po zjedzeniu czegoś nowego trzeba odczekać nawet do dwóch dni, bo czasem organizm maluszka reaguje z opóźnieniem, ale jeśli tylko nic mu nie będzie to stopniowo zwiększaj ilość tego produktu w diecie.
Myślę, że warto byś ze względu na dietę bezmleczną i ewentualny niedobór wapnia w Twoim jadłospisie przyjmowała witaminy dla kobiet karmiących lub ewentualnie zwykły Vitaral.
2011-05-21 19:33:03
wykończysz się z taką dietą, musisz jeść dużo. Hmm chleb z drobiową gotowaną wędliną - uważaj na jajka nie jedz ich zbyt często. Ja początkowo też miałam dietę mój obiad to był ryż z kurczakiem i marchew wszystko gotowane. Śniadanie chleb(zwykły) z szynką taka jak wyżej napisałam, zero serów, mleka, małej też wychodziło 'coś' jak skaza białkowa także miałam uważać. Jadłam babki, ziemniaki ale bez sosu, schabowego z odciśniętym tłuszczem..z czasem stopniowo wprowadzalam nowe produkty, Małej skóra wyglądała lepiej i do teraz jest ok, a jem wszystko poza truskawkami, bo ja uczulają. Powodzenia
2011-05-21 20:26:48
dzieki tylko NIE JEM ANI MIESA ANI RYB BO JESTEM WEGETARIANKA WIEC DODATKOWO PROBLEM :(
2011-05-21 23:51:46
Uważaj na jajka, bo są ciężkostrawne, mogą powodować kolki, a także jabłka, ja jadłam sporo surowych jabłek i piłam soki jabłkowe i mój synek miał straszne kolki, bo jabłka przyspieszają trawienie. Zamiast tego zagotuj po prostu ćwiartki jabłek, będziesz miała kompocik do picia, a ugotowane jabłka możesz zjeść:) Tak jak pisała wcześniej koleżanka, jedz dużo buraków. Możesz na pewno jeść rosołek, barszczyk czerwony z ziemniaczkami i jajeczkiem, krem ze szpinaku - gotujesz marchew, ziemniaki, pietruszkę, w rondelku dusisz szpinak na wodzie z masełkiem, aż będzie miękki, łączysz wszystkie składniki razem i miksujesz na gładka masę. Wydaje mi się, że możesz też chyba jeść produkty sojowe zamiast mięsa. Jestem na podobnej diecie jak Ty, bo mój synek też po nabiale miał uczulenie i kolki i powiem Ci, że właśnie tylko mięso, głównie kurczak i indyk oraz ryby mnie ratują, bo bym chyba zwariowała:/
2011-05-26 16:15:51
bananek cieszę się, że nie jestem jedyna z problemem. Mój synek (teraz ma 2 miesiące) też dostał alergii i pediatra nawet chciała odstawiać mi go od piersi, a inna (prywatna) chciala mnie zmusić do jedzenia miesa!!
W każdym razie uparłam się, nie posmarowałam małego zapisanymi sterydami a zwykłym kremem dla alergików (cutibaza), odstawiłam mleko i przetwory, soję (!!)i po 3 tygodniach pełen sukces. Twarzyczka gładziutka, a robiła mu sie już szorstka skorupa od tych krostek.
Mój jadłospis:
głównie chleb z powidłem, podobno można jeść owoce większe od wiśni. Kupiłam też pasztety z ciecierzycą, soczewicą i warzywami w sklepie ze zdrową żywnością.
Tak jak ty zajadam się waflami ryzowymi, wprowadzam ponadto suszone morele, ciasteczka owsiane i inkę z mlekiem ryżowym. Poza tym gotuję sobie zupę z soczewicy, ziemniaki, buraki, nawet marchewkę smażoną i zieloną fasolkę szparagową (na samym oleju lub oliwie z oliwek).
W zeszłą sobotę spróbowałam odrobiny jajecznicy i jak na razie przeszło, małymi kroczkami będę wprowadzać jajka. Niestety próba z masłem lub papryką się nie udała - małego znów wysypało i nie wiem czy to wina masła czy papryki, na razie nie próbuję żadnego z nich.
Poza tym jem preparat z wit B12 (choć mój lekarz twierdzi, że słabo sie wchłania z układu pokarmowego, jak będę mieć złe wyniki morfologii to zapisze mi zastrzyki), calperos (jony wapnia) i omega 3-6-9.
Nie chodzę głodna, jak mam na coś ochotę to wcinam paluszki juniorki (mają mało soli) i piję duzo wody. Od czasu do czasu obalam też piwo karmi, ale to chyba akurat nie za bardzo zdrowe ;)
Mam nadzieję nie wyniszczę organizmu. Maluszkowi podobno nic nie będzie, wyczytałam, że organizm przekierowuje zapasy matki do mleka, więc musiałabym mieć organizm skrajnie wycieńczony, żeby w mleku było za mało np. białka.
Czuję się dobrze, a dieta mnie nie bardzo męczy, gorzej znosiłam cukrzycę ciążową, kiedy musiałam liczyć węglowodany i kłuć się wiele razy dziennie - wtedy to dopiero nagimnastykowałam się z dietą, też mnie chcieli do mięsa nakłonić!
Pozdrawiam i życzę sukcesów w dietkowaniu, daj znać czy są jakieś efekty.
Ja zobaczyłam zmianę na lepsze na buźce maluszka dopiero po ok. 2 tyg. od drastycznej zmiany diety, więc trzeba być cierpliwym.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży