Dziewczyny moja corcia strasznie placze gdy chce kupke nie wiem jak jej pomoc dodam ze karmie piersia i czasem dokarmiam mm enfamil. Robimy jej masaze brzuszka, i dajemy kropelki bobotik. Najgorzej jest w nocy. Prosze doradzcie.....
Komentarze
2012-10-27 16:55
tez to przechodze z moim synkiem od wczoraj u nas kropelki bobotic sprawdzily sie rewelacyjnie zaraz sie uspokaja i puszcza bonki bo u nas jest wlasnie problem z puszczaniem baczkow ..kupka wychodzi bez problemu... powinnas zobaczyc czy przypadkiem czegos nie zjadalas co tak utrudnia dziecku zalatwianie sie..pij wiecej plynow,kladz dziecko na brzuszku nie dosc ze profilaktycznie pocwiczysz stawy biodrowe to jeszcze latwiej wtedy dziecku odchodza gazy,
2012-10-27 16:55
dopajaj ją wodą albo herbatkami z hippa i uwazaj co jesz przy karmieniu piersią.Jesli nie pomoze to moze trzeba mleko zmienić??
2012-10-27 16:59
baki*
2012-10-27 17:22
ja mam taki sam problem.moj lekarz powiedzial ze jest to od karmienia mieszanego zapisal nam lacidobaby i jest klopot z glowy wiec polecam tobie to..to jest proszek w saszetkach i dodaje pol saszetki raz dziennie do mleka..
2012-10-27 21:38
A może szkodzą jej jakieś produkty które spożywasz , a które mała wysysa z mlekiem?
2012-10-28 02:20
a moja tez tak miala w pierwszym miesiacu zycia, chociaz karmie wylacznie piersia. Jesli to sie zdarza przy kazdej kupce, to kolka to nie jest, ale moze byc
Dyschezja niemowlęca – zaburzenie defekacji stwierdzane u niemowląt przed ukończeniem 6 miesiąca życia, należące do zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, objawiające się występowaniem nagłego krzyku przed oddaniem stolca.
Dyschezja niemowlęca jest umieszczona w najnowszej klasyfikacji zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego zwanej kryteriami rzymskimi III. Zaburzenie rozpoznaje się tylko u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Do jego rozpoznania wymagane jest jednoczesne wystąpienie 2 kryteriów:
trwający co najmniej 10 minut wysiłek i płacz, po którym niemowlę oddaje bez problemu miękki stolec brak jakichkolwiek innych zaburzeń zdrowotnychPłaczowi dziecka może towarzyszyć zaczerwienienie twarzy. Pomiędzy okresami krzyku nie występują żadne objawy.
Za przyczynę dyschezji niemowlęcej uważa się zaburzenie koordynacji mięśni brzucha, która u niemowląt z dyschezją ulega wykształceniu w późniejszym wieku. Zaburzony jest proces zwiększania ciśnienia w jamie brzusznej przez mięśnie brzucha (tzw. tłocznia brzuszna) z jednoczesnym rozluźnieniem mięśni przepony miednicy, co normalnie ułatwia oddanie stolca.
W tym zaburzeniu czynnościowym nie stosuje się leczenia, ponieważ niemowlę uczy się stopniowo koordynować pracę mięśni brzucha i miednicy, i do ukończenia 6 miesiąca życia dyschezja niemowlęca ustępuje samoistnie. Zaleca się wyjaśnienie istoty zaburzenia rodzicom. Nie zaleca się stosowania lewatyw i czopków doodbytniczych.
I mojej przeszlo jakos po miesiacu, a tez strasznie sie martwilam, ze cos jest nie tak ;)
Twój komentarz
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży