Mój synek ma uczulenie na pleckach i z tyłu na ramionach i nawet na udzie ma małą suchą plamkę. Nie wiem co to może być, ma to juz miesiąc, niby zaczęło schodzić, ale teraz znowu wyszło. Wątpie, że to od tego co on je, bo juz od 2 miesiecy probuje mu wprowadzic jakies prosukty, ale to typ cycusia i na wszystko inne zaciska usta, proszek mam juz jakies 2-3msce ten sam, wiec chyba tez nie. Jak myślicie, co to może być?
Odpowiedzi
2014-10-27 10:51:12
Droga Olgad89,
warto, byś skonsultowała się z lekarzem. Opisywane przez Ciebie plamki oraz szorstka i sucha skóra, które pojawiły się na skórze synka, mogą być objawami reakcji alergicznej. W takich przypadkach bardzo duże znaczenie ma wykluczenie czynników, które mogą powodować uczulenie. Przyczyn występowania alergicznych reakcji skórnych może być bardzo wiele, dlatego ważna jest odpowiednia diagnoza. Dobrze zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże Wam uporać się z problemem.
Do czynników, które mogą wyzwolić lub zaostrzyć reakcje alergiczne, często należą środki drażniące, które są składnikami produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Dlatego warto, byś upewniła się, czy stosowane przez Was kosmetyki (w tym środki piorące), które mają kontakt ze skórą synka, na pewno są bezpieczne i przeznaczone do stosowania dla dzieci. Warto być także wyczulonym na materiały, z których wykonane są ubranka dziecięce. Najlepiej, jeśli są przewiewne i uszyte z naturalnych tkanin (100% bawełny). Sztuczne tkaniny sprawiają, że dzieci bardziej się pocą, a to może powodować świąd delikatnej skóry.
Warto wiedzieć, że do 3. roku życia skóra dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych produktach (dla dorosłych). Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u maluchów (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Składniki chemiczne zawarte w zwykłych środkach przenikają w głąb organizmu dziecka i nawet gdy nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz przyszłą kondycję skóry dziecka.
Dlatego bez względu na to, czy dziecko jest alergikiem, czy nie, ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry stosować przebadane i hipoalergiczne produkty przeznaczone dla dzieci. Gwarantują one ochronę delikatnej skóry.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna :)
Zachęcam Cię do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam ciekawe informacje dotyczące między innymi tego, w jaki sposób dbać o skórę skłonną do alergii.
Pozdrawiam,
Doradca Lovela
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży