Moj maly juz chyba sie nie najada. Zostalam zmuszona do podania mm. Byl glodny. Wypija dwie piersi, i dalej mu malo.
Odpowiedzi
2014-12-10 23:38:47
Aa ważne jest przystawianie dziecka nocą bo wtedy jest najwięcej prolaktyny czyli hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka i ostrożnie z dokarmianiem - dokarmianie mm to prędzej czy później najprostsza droga do zakończenia laktacji, jak Ci zależy bardzo na kp najlepiej ograniczyć dokarmianie do minimum
Powodzenia!
Plus prawdziwa wiara w to, że karmisz, że dajesz radę, że jesteś do tego przystosowana, że małemu starcza, że masz dużo mleczka. Musisz często myślec o mleku w piersiach, uwierz, że od tego wszystko się zaczyna i jest to niesamowicie istotne.
Ja już jak się skupię na tej myśli, to zaraz czuję, jak mi mleczko napływa ;D
Ale nie o mnie.
Wiedz, że laktacja potrzebuje czasu, zeby odpowiednio się dostosowac do potrzeb dziecka. I kilka razy podczas całego cyklu karmienia się zmieni, jako że potrzeby dziecka kilkukrotnie się zwiększają (co wiąże się z wiszenie na piersi i marudzeniem z głodu), a potem zmniejszają, gdy dziecko jada już inne rzeczy. Do każdego stanu laktacja musi się dostosowywac przez kilka dni ;)
2014-12-11 08:13:34
Wszystko tak jak dziewczyny piszą. I najważniejsze to spokój i twoja chęć, jamialam podobny kryzys nawet mleko kupilam, ale na szczęście nie dokarmilam. Dalam rade ty tez dasz.
2014-12-11 14:37:40
Dzień Dobry. Jeśli zależy Pani na zwiększeniu produkcji naturalnego pokarmu w piersiach, oczywiście jest to możliwe. Ważne jednak, aby trzymała się Pani kilku kluczowych zasad. Na wstępie, należy uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze - ważne, aby jak najczęściej przystawiała Pani dziecko do piersi - w ciągu dnia przerwa pomiędzy kolejnymi karmieniami nie powinna przekraczać 1,5 godziny, w nocy natomiast przerwa nie powinna trwać dłużej niż 3 godziny. Co ważne, karmienie nocne stanowi kluczowy element podtrzymania laktacji, gdyż w nocy właśnie poziom prolaktyny we krwi jest znacznie wyższy niż za dnia, a ta odpowiedzialna jest za wywoływanie laktacji. Istotna może okazać się także zmiana pozycji karmienia dziecka (szczególnie dobrą opinią cieszy się przyjmowanie podczas karmienia tzw. pozycji "spod pachy"). Alternatywnie do przystawiania dziecka, można również w procesie pobudzania produkcji pokarmu wspomagać się laktatorem (radzę stosować wtedy metodę "7/5/3"). Istotne są również: przyjmowanie dużej ilości płynów (najlepiej wody) oraz właściwa dieta (bogata w pełnowartościowe produkty). Przede wszystkim jednak należy myśleć pozytywnie - produkcja pokarmu w znacznym stopniu zależy bowiem od Pani nastawienia i nastroju. Życzę powodzenia i wytrwałości. Jeśli będzie Pani miała dodatkowe pytania, proszę pisać bezpośrednio na adres: [email protected]
---
Ekspert Philips Avent, udziela porad i odpowiada na pytania internautów związane z produktami Philips Avent, a także opieką nad dziećmi i karmieniem. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży