J.w.
Czym sugerowałyście się przy zakupie i czy kupilyscie go w markecie?
Jakie opakowanie na początek najlepsze?
Płyn do płukania też? Jaki? :p
Odpowiedzi
2014-06-04 12:25:06
Płyn do płukania kupiłam silan sensitiv czy jakos tak a proszku narazie nie kupowałam uprałam wszystkie ciuszki w E i zobaczymy reakcję jak bedzie miał uczulenie to wtedy kupię lovele
2014-06-04 12:25:46
My kupowaliśmy lovele, bo taki polecały szwagierki ;p płynu do płukania nie używałam, bo położna środowiskowa powiedziała, żeby nie używać, bo takie płyny bardzoo uczulają ;)
2014-06-04 12:28:17
proszek Lovela używałam, kupiłam w Rossmannie
ok. 2kg opakowanie
płynu nie uzywalam i nie uzywam
2014-06-04 12:36:56
ja używałam lovele i płyn do płukania cocolino.. :) ale moim zdaniem jeśli nie pierzesz swoich ciuchów w takim proszku to pranie ciuszków niemowlaka mija sie z celem.. przecież maluch ma cały czas kontakt z ciuchami, pościelą itd wypranymi w normalnym proszku więc po co prać akurat jego w proszku specjalnym ? no jeśli ma alergie to rozumiem :) mnie właśnie polożna w tym uświadomiła.
2014-06-04 13:40:30
Żel do prania DZIDZIUŚ. Jest i do koloru i do białego, cena niska, zapach śliczny. Kupowałam przez neta
2014-06-04 16:38:48
Ja uzywałam albo Jelpa ( u synka), albo Dzidziuś ( u corci). Na pocztakek poelcam male opakowanie bo nie masz pewnosci czy nie uczuli maluszka ten proszek. Plyn nie jest konieczny - po co dodatkowa chemia. Dobre sa plyny do prania.
2014-06-05 13:40:21
Droga Izka55555,
wybierając środek do prania dla niemowląt, warto upewnić się, że jest on przeznaczony do stosowania od pierwszego dnia życia maluszka. Często zdarza się, że producenci jako obietnicę delikatności przedstawiają na opakowaniu wizerunek dziecka. Skład ich produktów nie jest jednak odpowiedni dla wrażliwej skóry noworodka. Dlatego, szukając odpowiedniego produktu, dobrze jest kierować się przede wszystkim informacjami zawartymi na etykiecie oraz składem produktu :)
Warto, byś zwróciła uwagę, czy wybrany proszek jest hipoalergiczny oraz czy nie zawiera enzymów chemicznych i substancji takich jak fosforany, rozjaśniacze optyczne i sztuczne barwniki. Także ilość związków zapachowych w produktach dla maluszka powinna być ograniczona do minimum. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany środek będzie odpowiedni, dobrze sprawdzić, czy został on przebadany klinicznie. Najlepiej, jeśli posiada certyfikat jednego z uznanych ośrodków badawczych.
W przypadku płynów do płukania warto wiedzieć, że ich wprowadzanie (również tych przeznaczonych dla dzieci) nie jest zalecane od razu. Zaraz po narodzinach specjaliści radzą, by używać proszków lub mleczka do prania dla dzieci, ponieważ są one delikatniejsze i gwarantują, że pranie zostanie dobrze wypłukane. W przypadku płynów zmiękczających nie mamy takiej pewności, gdyż dodaje się je do ostatniego płukania.
Skóra maluszka przez pierwsze trzy lata nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników, które przenikają do organizmu dziecka. Jej budowa różni się od naszej. Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Co ciekawe, u noworodków naczynia krwionośne są tak blisko naskórka, że aż przez niego prześwitują. Gołym okiem dostrzegamy, że noworodki są bardziej czerwone ;) W dalszym etapie rozwoju, choć już tego nie widzimy, naczynia krwionośne nadal leżą bliżej naskórka i są szersze niż u dorosłego. Wykazują przez to większą podatność, by wchłaniać wszelkie przedostające się przez skórę substancje. Drażniące składniki piorące przenikają w głąb organizmu dziecka i mogą być szkodliwe. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną warstwę ochronną skóry. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz wpływa na jego kondycję w przyszłości.
Dlatego, bez względu na to, na środek jakiej marki się zdecydujesz, warto wiedzieć, że stosowanie bezpiecznych środków przeznaczonych dla dzieci zaleca się przez cały okres wrażliwości skóry malucha (do 3. roku życia). Warto wyprać w nich wszystkie rzeczy, które mają bezpośredni kontakt ze skórą maluszka (także ubrania i pościel domowników).
Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna. Gdybyś miała dodatkowe pytania, chętnie pomogę :)
Zachęcam Cię także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka.
Pozdrawiam,
Doradca Lovela
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży