2013-05-01 11:33
|
edyt. 2013-05-01 11:34
|
Podalam ponad 3miesiecznemu dziecko marcheweczke z gerbera... ?
wczoraj zjadl jedna lyzke mala marchweczki a dzis 2 , nie wypluwa ladnie je nie wiem czy mam juz mu dalej podacaw czy poczekac jak skonczy 4miesiace?? karmie piersia .. wiem, ze jak sie karmi piersia to gdzies do pol roku nie trzeba nic dawac oprocz mleczka, ale to tylko witaminka bez cukru ani masla.
a jesli dalam za wczesnie, moze cos mu sie stac?
Odpowiedzi
2013-05-03 00:33:05
ja teraz na początku 4 miesiąca zaczęłam rozszerzać dietę małego, najpierw dostał kilka łyżeczek papki z jablka z kompotu potem kilka lyżeczek papki z marchewki, i to było po jednym razie, nic mu nie było więc już od następnego razu zaczęłam mu dawać całe danie, które sama robie np kaszka plus jablko z kompotu, marchewka plus ziemniak. Je z miseczki łyżeczką;) i jest tego pełna miseczka ok 120 ml [sprawdzałam wlewając kaszkę z jabkiem do butelki]
2013-05-06 15:09:20
Gunia155, zgodnie z obowiązującym schematem żywienia, nie zaleca się rozszerzania diety trzymiesięcznemu dziecku, gdyż w tym okresie życia mleko w zupełności zaspokaja wszystkie jego potrzeby żywieniowe. Ponieważ karmisz swoje maleństwo piersią stopniowe wprowadzenie pierwszych posiłków uzupełniających zaleca się po 6. miesiącu życia. Natomiast w 5. miesiącu życia, jeszcze przed rozszerzeniem diety, maluchom karmionym piersią powinno się wprowadzić gluten. Gluten należy wprowadzać podając dziecku raz na dobę 2-3 g (pół łyżeczki) produktu glutenowego (np. zwykłej kaszki manny). Kaszkę mannę gotujemy w niewielkiej ilości wody przez 2-3 minuty, zlewamy jej nadmiar i dodajemy ugotowane ziarna manny do odrobiny mleka z piersi. Całość podajemy w trakcie karmienia piersią. Cały proces wprowadzania glutenu powinien trwać pełne dwa miesiące. Po tym okresie możesz podawać dziecku gluten bez ograniczeń
Wprowadzanie pierwszych nowych produktów do diety dziecka powinno odbywać się pojedynczo i stopniowo, po ukończeniu 6. miesiąca życia. Każdy nowy pokarm należy wprowadzać nie częściej niż co 3-4 dni, dokładnie obserwując reakcję dziecka. Jako pierwsze najlepiej wprowadzić jednoskładnikowe przeciery warzywne (np. marchewkę Gerbera). Pierwszego dnia podaj tylko niewielką ilość produktu: 2-3 łyżeczki. Jeżeli nie pojawi się reakcja alergiczna, to kolejnego dnia możesz zwiększyć porcję do 4-6 łyżeczek. W ciągu ok. 3-4 dni Maluszek może zjeść pełną porcję produktu. Jeżeli Twoje dziecko dobrze przyjmie marchewkę, możesz rozszerzać jej dietę o inne warzywa, np.: ziemniaki, brokuły, dynie. Gdy Maluszek będzie dobrze tolerował poszczególne dania, będziesz mogła przejść do posiłków wieloskładnikowych, takich jak gotowe zupki. Z czasem podajemy codziennie zupki z mięsem. Co drugi dzień dodatkowo uzupełniamy je ½ ugotowanego żółtka. Kolejną grupą produktów, którą powinnaś wprowadzić do diety dziecka są przeciery owocowe lub soki – łącznie nie więcej niż 150 g na dobę.
Ekspert. Nestlé
---
Ekspert. Nestlé, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLE, a także kwestiami dotyczącymi żywienia dzieci. Zachęcamy do kontaktu z Centrum Informacji dla Rodziców. Adres e-mail oraz numer kontaktowy dostępne są naszych oficjalnych stronach.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży