Odpowiedzi
2011-08-13 16:05:50
Jaki kolor do pokoju dziecka?
O tym, że otaczające nas kolory mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i psychikę, widzieli już starożytni. Jaki temperament ma Twoje dziecko zapewne wiesz, ale jaki kolor zastosować w jego pokoju, by pomóc mu się wyciszyć bądź przeciwnie - dodać mu energii, by wspomóc w nauce i kreatywnym rozwoju? Oto kilka wskazówek, które mamy nadzieję, będą przydatne.
Czerwony
Ma działanie stymulujące, energetyczne. Pod jego wpływem wzrasta ciśnienie krwi i produkcja hemoglobiny (czerwonych krwinek). Będzie właściwym wyborem dla osób apatycznych, ospałych, pozbawionych energii i chęci do działania. Jednak z tym kolorem bez względu na temperament dziecka radzimy uważać, lepiej stosować go jako kolor dodatków, a nie ścian w pokoju.
Pomarańczowy
Ma podobne działanie do czerwonego, jednak działa znacznie delikatniej - pobudza, motywuje do działania. Oprócz tego ma właściwości łagodzące stres i jednocześnie pobudza intelektualnie i twórczo. Dzięki tym właściwościom godny jest polecenia wszystkim dzieciom, szczególnie tym rozpoczynającym swoją przygodę z szkołą.
Pomarańczowy pozytywnie oddziałuje również na układ odpornościowy (nie przez przypadek jest to kolor często spotykany w dziecięcych szpitalach.
Żółty
Ma działanie antydepresyjne, stymuluje na układ nerwowy i rozwesela. Dlatego wart jest polecenia dzieciom smutnym i miewającym stany lękowe (wzmaga poczucie bezpieczeństwa). Ten kolor będzie miał również pozytywny wpływ na maluchy nieśmiałe i mające problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Nie wskazany natomiast dla dzieci nerwowych i nadpobudliwych. Podobnie jak pomarańczowy - pozytywnie działa na zdolności intelektualne.
Zielony
Działa uspokajająco, ma bardzo duże właściwości odstresowujące. Dzięki nim warto go zastosować w pokoju dziecka nadpobudliwego i agresywnego. Ponadto zieleń (jak również róż) kojąco działa na wszystkie nasze zmysły i pomaga zwalczyć zmęczenie.
Niebieski
Działa kojąco, chłodząco i wyciszająco. Co nie oznacza, że mając styczność z tym kolorem stajemy się ospali, wręcz przeciwnie - niebieski pomaga się skoncentrować. Ma działanie również przeciwbólowe (delikatnie koi bóle głowy, stawów) i... zmniejszające apetyt. Niebieski szczególnie zalecany jest dzieciom agresywnym (również autoagresywnym), mającym kłopoty z koncentracją uwagi.
Fioletowy
Uspokaja, usuwa uczucie zmęczenia, pomaga walczyć z bezsennością.
Indygo
Pobudza aktywność psychiczną, pozytywnie działa na narządy węchu, słuchu, wzroku.
2011-08-13 16:57:41
KOLOR ZIELONY – to kolor przyrody, uspokajający, odprężający, uspokajający, dający uczucie równowagi i harmonii dla umysłu i ciała, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla leczenia z chorób układu nerwowego. Kolor zielony pomaga w leczeniu z depresji, chorób nerwowych, pomaga w leczeniu bólu głowy, reguluje pracę serca, likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych. Bardzo silnie działa na psychikę, ośrodki nerwowe, powoduje wzmożenie koncentracji, ułatwia percepcję zmysłom. Doskonale reguluje ciśnienie krwi, jest pomocny w przypadku leczenia z migren, grypy, chorób wątroby, wrzodów żołądka i chorób nowotworowych. Kolor zielony przywraca równowagę, odpręża, uspokaja, jest idealny na skołatane nerwy, przywraca spokój i harmonię. Dodaje pewności siebie i uspokaja, zalecany jest głównie przy dolegliwościach związanych z przemianą materii, układem krążenia i pracą serca. Kolor zielony dodaje uczucia empatii, budzi intuicję serca, daje zrozumienie i budzi wyrozumiałość, sprzyja wypoczynkowi i relaksacji. Kolor zielony dodaje witalności, żywotności, energii, wigoru, a także budzi odwagę i bohaterstwo. Nadmiar i niedobór koloru zielonego pozbawia organizm możliwości eliminowania substancji toksycznych i trujących. Nadmiar zieleni rodzi przewrażliwienie!
KOLOR NIEBIESKI - według ajurwedy to podstawowa barwa lecząca z bólu i kojąca, łagodząca wszelkie cierpienie. Kolor niebieski uspokaja wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen, działa ochładzająco, dlatego jest wskazany we wszelkich stanach zapalenia i gorączki. Kolor niebieski leczy ze schorzeń gardła (chrypka, zapalenie strun głosowych). Łagodzi mocno dolegliwości bólowe dlatego terapia tym kolorem jest stosowana przy dolegliwościach reumatycznych, kontuzjach i zwichnięciach. Zwiększa produkcję białych ciałek krwi, uśmierza ból, wykorzystywany jest więc do znieczuleń miejscowych i dogłębnych, zatrzymuje krwawienie. Jest kolorem ochładzającym mającym silne w właściwości uspokajające, posiada również działanie uaktywniające procesy wewnątrzkomórkowe, działa korzystnie na tkankę łączną, śluzówkę, płyny surowicze i limfę. Przy pomocy koloru niebieskiego można leczyć z chorób żółtaczki, rozstroju żołądka, biegunek, wymiotów, zapalenia jelit. Kolor niebieski działa korzystnie na tkankę łączną, śluzówkę, płyny surowicze i limfę, reguluje przemianę materii, układ krążenia, pracę serca, leczy z chorób uszu i chorób pęcherza, a także z astmy, ischiaszu, lumbagii i podobnych dolegliwości. Kolor niebieski eliminuje egotyzm, wzmacnia wiarę, ufność, czystość, usuwa nieczyste myśli, nieufność, niewierność i krytycyzm, a także przywraca zdolność widzenia i słyszenia, leczy z chorób słuchu i mowy (jąkanie). Kolor niebieski jest kolorem w którym komórki rakowe nie mogą się rozwijać. Osoby chore na raka i chcące się wyleczyć powinny jak najczęściej wpatrywać się w błękit nieba oraz używać niebieskiej żarówki. Niebieski kolor rodzi czyste i pobożne uczucia, wzmaga religijność, daje autentyczną nabożną i wzniosłą ekstazę. Budzi duchowe aspiracje! Nadmiar koloru niebieskiego daje osobowość bezinteresowną, którą łatwo wykorzystać, a także zobojętnienie na ból i cierpienie własne i cudze. Może wywołać infantylną naiwność i bezczynny błogostan. Niedobór koloru niebieskiego powoduje obniżenie tolerancji na ból i cierpienie, hipochondrię, daje wrażenie cierpiętnictwa.
2011-08-13 20:04:10
dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi!
Kochane jesteście!
więc dla mojego Rojberka albo zielń albo niebieski:)
2011-08-13 20:38:00
Kochane jesteście!
więc dla mojego Rojberka albo zielń albo niebieski:)
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży