Powidzcie mi jaka woda mineralna jest lepsza do picia w ciazy?? Juz czytalam rozne wiec juz sama nie wiem.Jedne kobiety pija gazowana a drugie niegazowana,doradzcie ktora jest lepsza??
Odpowiedzi
2009-06-29 18:10:25
ja pije żywiec zdrój cytrynową nie gazowaną albo gazowaną o smaku pomarańczowa, teraz jak jest tak ciepło to i maślanka bardzo dobrze gasi pragnienie . pozdrawiam
2009-06-29 18:19:30
oooo maslanka bardzo dobry pomysl,musze sprobowac.Nawet nie wiecie jak wasze rady mi sie przydadza.
2009-06-30 09:30:32
Ja niestety piję tylko gazowaną, bo niegazowana mi nie wchodzi :) Nie wiem, czy to źle czy dobrze, ale inaczej nie mogę, albo gazowana, albo wcale. Do soczków mnie nie ciągnie, ewentualnie gazowana z soczkiem, takim zagęszczonym. Co do rodzaju wody, jest mi wszystko jedno. Ale Kubusie też lubię, nie powiem...
2009-06-30 09:38:10
Ja poprzepijałam się tymi sokami wszystkimi już, nie podchodzi mi teraz żaden z nich, Tak jak zawsze uwielbiałam kubusia, tak teraz czuję do niego wstręt. Stawiam na wodę niegazowaną Żywiec Zdrój. Jest polecana przez instytut matki i dziecka, niegazowana, bo gazowanej podobno nie można pić:/ Nie jestem przesądna ale wolę uważać. Te smokowe wody o których pisałaś to z nimi lepiej ostrożnie ponieważ wiele z nich zawiera szkodliwe konserwanty i ma dużo subst słodzących. Buziaki
2009-06-30 10:18:20
ja też całą ciąże piłam Żywiec zdrój niegazowaną i polecam.A z tymi smakowymi wodami też bym uważała. W 100% zgadzam się z Angelką.
2009-06-30 11:09:59
jedna z kolezanek wyslala link o wodach.to co wszyscy mowia o wodzie zywoec zdroj wcale nie jest podobno prawda prawda;))pozdrawiam
2009-06-30 12:17:09
Bardzo wam dziekuje,dzisiaj sobie kupilam zywiec zdroj niegazowana i mi smakuje.wiec jak gdzie kolwiek wychodze to kupuje mala butelke i nierozstaje sie z nia dopoki nie bede w domu:)
2009-06-30 13:06:50
Czy Żywiec nadaje się dla matek?
Na dobrze eksponowanej półce pyszni się lider sprzedaży wśród wód butelkowanych w Polsce - Żywiec Zdrój. "Krystaliczna górska woda źródlana" - czytam na etykiecie. "Suma składników mineralnych 174,4 mg w litrze". Czyli bardzo mało. Na butelce napis: "Produkt polecany przez Instytut Matki i Dziecka w żywieniu niemowląt", co znaczy tylko tyle, że woda Żywiec Zdrój świetnie nadaje się do rozcieńczania soczków i gotowania zupek dla niemowląt do szóstego miesiąca życia, bo maluchy z niedojrzałymi nerkami i delikatnym żołądkiem źle tolerują wodę bogatą w minerały. Tego wyjaśnienia już na butelce nie ma. Za to jest zdjęcie młodej kobiety z malutkim dzieckiem na ręku, które natychmiast przypomina mi pobyty na oddziale położniczym w jednym z warszawskich szpitali. Nie było łóżka, przy którym nie stałaby butelka wody Żywiec. Przez przeszło pięć lat (tyle trwały w sumie moje trzy ciąże i karmienia piersią) wypiłam jej hektolitry. Piły ją też wszystkie moje ciężarne i karmiące koleżanki. Wszystkie, nie doczytawszy i nie zrozumiawszy najwyraźniej napisu na etykiecie, uznałyśmy, że skoro poleca ją IMiD, to najlepsza woda dla ciężarnych i karmiących. Tym bardziej że przez lata na butelce wody Żywiec widniało logo Instytutu.
Tymczasem - jak pisał prof. Światosław Ziemlański, wieloletni szef Instytutu Żywności i Żywienia: "Przeciętne dzienne zapotrzebowanie organizmu na wapń wynosi od 800 do 1200 mg. Zwiększa się ono u kobiet w czasie ciąży i karmienia oraz u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu. Głównym źródłem tego pierwiastka są produkty mleczne, ale i tak jego niedobór w przeciętnej diecie w Polsce dochodzi do 1/3 dziennego zapotrzebowania. Dlatego ważnym składnikiem pożywienia dostarczającym wapń dla organizmu mogą być wody mineralne mające w jednym litrze co najmniej 150 mg tego składnika mineralnego". A Żywiec zawiera zaledwie 27,73 mg wapnia w litrze!
O to, jaką wodę powinny pić młode matki, pytam dr Małgorzatę Kozłowską-Wojciechowską. - Zdecydowanie wodę mineralną, a nie źródlaną. Mineralną średniozmineralizowaną lub wysokozmineralizowaną, czyli bogatą w minerały, w tym magnez i wapń, bo macierzyństwo to czas ogromnego zapotrzebowania na te składniki. Woda źródlana zawiera ich zdecydowanie za mało, a ponadto nie musi mieć ich stale w tych samych ilościach - tłumaczy dr Kozłowska-Wojciechowska.
W sprawie kobiety z dzieckiem na butelce dzwonię też do dr Krystyny Latour z Zakładu Tworzyw Uzdrowiskowych Państwowego Zakładu Higieny, który zajmuje się "badaniem składu chemicznego wód butelkowanych z uwzględnieniem wszystkich podstawowych składników decydujących o ogólnej mineralizacji wody i jej walorach odżywczych lub dietetycznych".
- Rzeczywiście, ta informacja może być myląca, zwrócę na to uwagę producentowi.
Kategorie pytań
-
Antykoncepcja
-
Bezpłodność
-
Choroby i zdrowie
-
Ciuszki dla bobasa
-
Dieta karmiącej mamy
-
Dieta niemowlęcia
-
Dieta przyszłej mamy
-
Edukacja i wychowanie
-
Ginekologia
-
Gry i zabawy
-
Higiena i pielęgnacja
-
Laktacja i karmienie
-
Moda i Uroda
-
Nianie, opiekunki
-
Niemowlęta
-
Noworodki
-
Objawy ciąży
-
Poronienie
-
Poród i Połóg
-
Pozostałe
-
Prawo
-
Prawo i ciąża
-
Przebieg ciąży
-
Rozwój dziecka
-
Sport i Ćwiczenia
-
Sport i ćwiczenia dla mamy
-
Sprzedam
-
Szpitale, lekarze, położne
-
Uwagi i opinie
-
Zabawki i akcesoria
-
Zakupy
-
Zdrowie w ciąży
Pytania o ciąże
- 1 tydzień ciąży
- 2 tydzień ciąży
- 3 tydzień ciąży
- 4 tydzień ciąży
- 5 tydzień ciąży
- 6 tydzień ciąży
- 7 tydzień ciąży
- 8 tydzień ciąży
- 9 tydzień ciąży
- 10 tydzień ciąży
- 11 tydzień ciąży
- 12 tydzień ciąży
- 13 tydzień ciąży
- 14 tydzień ciąży
- 15 tydzień ciąży
- 16 tydzień ciąży
- 17 tydzień ciąży
- 18 tydzień ciąży
- 19 tydzień ciąży
- 20 tydzień ciąży
- 21 tydzień ciąży
- 22 tydzień ciąży
- 23 tydzień ciąży
- 24 tydzień ciąży
- 25 tydzień ciąży
- 26 tydzień ciąży
- 27 tydzień ciąży
- 28 tydzień ciąży
- 29 tydzień ciąży
- 30 tydzień ciąży
- 31 tydzień ciąży
- 32 tydzień ciąży
- 33 tydzień ciąży
- 34 tydzień ciąży
- 35 tydzień ciąży
- 36 tydzień ciąży
- 37 tydzień ciąży
- 38 tydzień ciąży
- 39 tydzień ciąży
- 40 tydzień ciąży